Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Podczas przejazdu na interwencje uwagę policjantów zwróciła kobieta, wzywająca pomocy machając ręką. Miała ona wyraźny niedowład lewej części ciała. Podejrzewając u kobiety wylew policjanci natychmiast „na sygnałach” przewieźli kobietę do szpitala. Do ich pierwotnej interwencji został skierowany inny patrol. Dla wszystkich policjantów zawsze priorytetem będzie ratowanie życia.
Dodano: 29.05.2020 Kobieta podejrzewała u siebie wylew. Radiowozem na sygnałach do szpitala przetransportowali ją policjanci -
Jeżdżąc po służbie na rolkach rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Postawa sierżanta Kamila Biernackiego pokazuje, że służba w Policji kształtuje charakter, a ten nie zmienia się wraz ze zmianą munduru na zwykłe ubranie. Poszukiwany mężczyzna najbliższe pół roku spędzi, zgodnie z wyrokiem Sądu, w celi.
Dodano: 28.05.2020 Policjant po służbie … na rolkach dogonił poszukiwanego mężczyznę -
Ponad dwa promile alkoholu oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów miał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów mężczyzna. Jest on również osobą poszukiwaną do odbycia blisko rocznej kary pozbawienia wolności. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki wzorowej współpracy Policji z innymi kierującymi oraz w wyniku odpowiedniej koordynacji służb.
Dodano: 28.05.2020 Zatrzymany kierowca z dwoma promilami i dożywotnim zakazem. Był poszukiwany, rok spędzi w zakładzie karnym -
Świebodzińscy policjanci podczas nocnego patrolu zauważyli ogień wydobywający się z komina jednego z budynków mieszkalnych. Mundurowi od razu zaalarmowali strażaków i pobiegli ewakuować mieszkańców. Gdyby nie czujność policjantów oraz sprawna akcja strażaków ze Świebodzina mogłoby dojść do tragedii.
Dodano: 25.05.2020 Czujni policjanci zauważyli pożar i zaalarmowali mieszkańców - ich szybka reakcja zapobiegła tragedii -
Komendant Główny Policji, generalny inspektor Jarosław Szymczyk w związku z coraz częściej pojawiającymi się atakami hejtu i bezpośrednich gróźb wobec policjantów i pracowników Policji oraz ich rodzin, w specjalnym liście zapewnił, że zawsze będzie bronił godności i dobrego imienia Policji oraz jej funkcjonariuszy i pracowników, a osoby, które dopuszczają się takich czynów, poniosą odpowiedzialność. Komendant Główny Policji jednocześnie podziękował wszystkim policjantom i pracownikom Policji za służbę w tym trudnym dla wszystkich czasie, za zaangażowanie, poświęcenie oraz wzorowe wykonywanie swoich obowiązków.
Dodano: 21.05.2020 Komendant Główny Policji do policjantów -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 13. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Kandydatów można zgłaszać do 31 maja bieżącego roku.
Dodano: 21.05.2020 Przypominamy o trwającej 13. edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” -
W wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w Świebodzinie dwie osoby z obrażeniami w postaci złamania ręki oraz złamań łopatek trafiły do szpitala. Obaj uczestnicy zdarzenia to.. rowerzyści. Zderzyli się oni na ścieżce rowerowej. To nietypowe zdarzenie pokazuje, że nie wolno bagatelizować pojazdu, jakim jest rower. Zarówno przez samych rowerzystów, jak i przez kierujących autami. Możemy sobie tylko wyobrazić skutki zderzenia rowerzysty z autem lub najechania na chodniku na przykład na dziecko.
Dodano: 18.05.2020 Zderzenie rowerzystów na ścieżce. Dwie osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. -
Podczas zatrzymania przez policjantów, 21-letni diler posiadał przy sobie 23 porcje amfetaminy oraz 100 tabletek ecstasy. Funkcjonariusze ustalili, że w ciągu 4 miesięcy dostarczył „klientom”, w tym osobie małoletniej, około 850 porcji różnego rodzaju środków odurzających. W wyniku działania Policji oraz Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina zatrzymany został również jego dostawca. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Dodano: 18.05.2020 Diler narkotykowy i jego dostawca zatrzymani – ze sprzedaży narkotyków zrobili sobie stałe źródło utrzymania -
Prędkość to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych zdarzeń na drogach w powiecie świebodzińskim. W wyniku niedostosowania jej do warunków i ruchu na drodze w ubiegłych dwóch latach doszło do 34 wypadków, w których śmierć poniosło 8 osób, a 44 zostały ranne. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach oraz wyegzekwować stosowanie się do ograniczeń prowadzone są przez Policję różnego rodzaju działania, między innymi, takie jak Kaskadowy Pomiar Prędkości.
Dodano: 15.05.2020 Kaskadowe pomiary prędkości w walce o bezpieczeństwo na drogach -
Wielotonowe pojazdy i kierujący w stanie upojenia alkoholowego. To gotowy przepis na katastrofę, której tragiczne skutki często widzimy w mediach. Dzięki skutecznej pracy świebodzińskich policjantów troje takich kierujących zostało wyeliminowanych z ruchu. Podczas badania mieli oni od 1,6 do blisko 2 promili alkoholu we krwi. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów.
Dodano: 12.05.2020 Ponad 30 tonowe pojazdy i upojeni alkoholem kierujący -
Reagować tam, gdzie dzieje się krzywda drugiemu człowiekowi. Nie ważne czy w służbie, czy w czasie wolnym. Taka zasada przyświeca każdemu policjantowi. Po raz kolejny wiernością przysiędze policyjnej oraz odwagą wykazał się sierżant Michał Obała z Wydziału Ruchu Drogowego ze Świebodzina. W czasie wolnym od służby drugi raz podjął działania. Tym razem obezwładnił agresywnego mężczyznę, który kopał leżącego człowieka.
Dodano: 04.05.2020 Będąc po służbie obezwładnił agresywnego mężczyznę, który kopał leżącego człowieka