KPP Świebodzin

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Wstąp do Policji
QUIZ dla młodzieży
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
CZY JESTEŚ BEZPIECZNY W INTERNECIE?
OCHRONA PRAWNA POLICJANTÓW
"Policjant, który mi pomógł"
Dzieciństwo
Niebieska Linia
Służba Cywilna
Stop Agresji Drogowej!
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Narkotyki i dopalacze zabijają! Szkoda Ciebie na takie patoklimaty
YouTube Lubuska Policja
Policja e-usługi
DNI POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM – PORADY DLA SENIORÓW

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Policyjne działania „drogówki” z wykorzystaniem drona

  13 wykroczeń, mandaty na kwotę 3500 zł to efekt wspólnych działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie z wykorzystaniem między innymi drona. Świadomość nieuchronności kary to jeden z najlepszych sposobów by zdyscyplinować tych kierujących, którzy stosują się do przepisów jedynie wybiórczo oraz zapewnić bezpieczeństwo na drodze.

 2. Szczęśliwy powrót do domu zagwarantowali policjanci

  Policjanci ze Świebodzina otrzymali zgłoszenie o błąkającym się w jednej z miejscowości psie. Zwierzę było przyjaźnie nastawione ale nigdzie nie można było znaleźć właściciela, a nikt nie rozpoznawał do kogo może należeć. Pomimo trudności udało się ustalić, że zwierzę pochodzi z sąsiedniej wsi. Dzięki temu mógł on wrócić do domu, zamiast do schroniska.

 3. Niebezpieczna randka na szczycie wiaduktu nad „eską”

  Młodzi ludzie wybrali się pospacerować po przęsłach wysokiego wiaduktu nad drogą ekspresową S3. Wbiegali na nie, aby następnie po nich zjechać. Jeden nieostrożny ruch lub silniejszy powiew wiatru mógł doprowadzić do tragedii, która mogłaby im odebrać życie. Każda zabawa powinna mieć swoje granice.

 4. Reakcja mogła być jedna - policjant jadąc na służbę pomógł potrąconej rowerzystce

  Starszy posterunkowy Karol Herra zauważył zdarzenie drogowe, w którym udział brała rowerzystka. Zareagował instynktownie i natychmiast ruszył z pomocą dla potrąconej starszej kobiety. Świebodziński policjant opatrzył kobietę i przekazał medykom. Ładna pogoda sprzyja korzystaniu z rowerów. Zarówno ich użytkowników, jak i kierujących pojazdami prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 5. Mając ponad 3 promile o mało nie doprowadził do katastrofy na trasie S-3. Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów

  3,33 promila alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który doprowadził do zdarzenia drogowego na trasie S-3. Uderzył on w busa, a następnie „dachował”. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 29-latek został zatrzymany przez świebodzińskich policjantów. Grozi mu teraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara dwuletniego pozbawienia wolności.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych
Powrót na górę strony