KPP Świebodzin

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Policja e-usługi
YouTube Lubuska Policja
Narkotyki i dopalacze zabijają! Szkoda Ciebie na takie patoklimaty
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Stop Agresji Drogowej!
Służba Cywilna
Wstąp do Policji
DNI POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM – PORADY DLA SENIORÓW
QUIZ dla młodzieży
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
CZY JESTEŚ BEZPIECZNY W INTERNECIE?
OCHRONA PRAWNA POLICJANTÓW
"Policjant, który mi pomógł"
Dzieciństwo
Niebieska Linia
Zielona Strefa

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Jechał pod prąd drogą S3 - policjanci ustalili kierowcę

  Lubuscy policjanci ustalili personalia kierowcy, który poruszał się „pod prąd” drogą S3 w powiecie gorzowskim. To 24-letni skwierzynianin, który zniecierpliwiony oczekiwaniem na przywrócenie ruchu po zdarzeniu drogowym, zawrócił w stronę Międzyrzecza. Policjanci w tej sytuacji zdecydowali się na skierowanie sprawy do sądu. Ten może ukarać kierowcę wysoką grzywną.

 2. Policjanci odzyskali skradzionego busa o wartości ponad 200 tysięcy złotych

  Młody mężczyzna z bogatą listą zarzutów - 21-latek usiłował uciekać przed policją kradzionym busem, później pieszo. Posiadał przy sobie środki odurzające i jest podejrzewany o to, że kierował pojazdem pod ich wpływem. Usłyszy również zarzut paserstwa. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 za dwa z popełnionych czynów oraz nawet dożywotnia utrata prawo jazdy.

 3. #POMAGAMYICHRONIMY. Kobieta zorientowała się, że zapomniała torebki… pomogli policjanci

  Zdenerwowana kobieta zgłosiła, że po przejechaniu 200 kilometrów zorientowała się, że nie ma torebki z telefonem, dokumentami, gotówką oraz rzeczami osobistymi. Na pomoc mogła liczyć ze strony świebodzińskich policjantów. Pozostawiona w restauracji na krześle torebka zabezpieczona i przekazana podróżnej przez mundurowych.

 4. Policyjne działania: Bezpieczna droga do szkoły!

  Pierwszy dzień szkoły jest ważnym dniem dla każdego ucznia i rodzica. Po wakacyjnym odpoczynku trzeba nauczyć się lub powrócić do codziennego chodzenia/dowożenia do szkoły, nauki i skupienia. Policjanci w najbliższych dniach prowadzić będą działania Bezpieczna droga do szkoły, które mają na celu czuwanie nad bezpieczeństwem w rejonach szkół, szczególnie w tych pierwszych dniach, kiedy przyzwyczajamy się do nowej sytuacji.

 5. Pośpiech i rutyna prowadzi do tragedii. Zatrzymaj się, rozejrzyj i żyj!

  W czasie wakacji na drogach panuje wzmożony ruch pojazdów, zmierzających w różnie miejsca letniego wypoczynku. O bezpieczeństwo podróżnych dbają policjanci, którzy pomagają im unikać zagrożeń. Te bez wątpienia mogą wystąpić na przejazdach kolejowych, gdy kierowcy zapomną o ostrożności. Dlatego też, świebodzińska drogówka, wykorzystując drona, kontrolowała zachowania kierowców w tych miejscach. Funkcjonariusze przestrzegali podróżnych przed pośpiechem i rutyną.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych
Powrót na górę strony