KPP Świebodzin

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Nocne kontrole stanu trzeźwości kierujacych

  Trzeźwość, prędkość oraz uprawnienia - jedne z priorytetów w czasie nocnych kontroli Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego

 2. „Prędkość” pod szczególnym nadzorem…

  Trwają krajowe działania „Prędkość”. Między nasi policjanci, w zwiększonej liczbie kontrolują dziś w wielu punktach prędkość, z jaką poruszają się kierujący. Prędkość nadal pozostaje najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Pamiętajmy: „Wolniej, ale do celu”. Dla osób notorycznie lekceważących ograniczenia czekają surowe konsekwencje, nawet utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

 3. Poszukiwany 22-latek uciekał autem skradzionym w Niemczech – policjanci zatrzymali go po pościgu

  Szybki przepływ informacji pomiędzy dyżurnymi z Krosna Odrzańskiego i Świebodzina, skutkował zatrzymaniem mężczyzny, który kierując kradzioną z Niemiec mazdą CX5 o wartości blisko 95 tysięcy złotych, usiłował uciec policjantom. 22-latek jest już po zarzutach. Odpowie za liczne przestępstwa i wykroczenia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 4. Ponad trzy promile miał zatrzymany do kontroli przez policjantów rowerzysta

  Ponad 3-promile w organizmie kierującego rowerem 52-latka. Przypominamy, że jazda rowerem pod wpływem alkoholu, w zależności od stanu grozi mandatem karnym od 1000 do 2500 złotych. Piękna pogoda w nadchodzący „drugi majowy długi weekend”, może zachęcać do wybrania się na wycieczki rowerowe. Róbmy to jednak odpowiedzialnie.

 5. Przekroczył znacznie prędkość – stracił prawo na 3-miesiace

  114 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym jechał 46-letni kierujący pojazdem marki Audi. Stracił prawo jazdy na okres 3-miesięcy, otrzymał 2 tysiące złotych mandatu oraz 14 punktów karnych. Pamiętajmy, że prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jest to szczególnie ważne w okresie wzmożonego ruchu, na przykład związanego z wyjazdami na Boże Ciało

Powrót na górę strony