KPP Świebodzin

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Policja e-usługi
YouTube Lubuska Policja
Narkotyki i dopalacze zabijają! Szkoda Ciebie na takie patoklimaty
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Stop Agresji Drogowej!
Służba Cywilna
Wstąp do Policji
DNI POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM – PORADY DLA SENIORÓW
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
CZY JESTEŚ BEZPIECZNY W INTERNECIE?
OCHRONA PRAWNA POLICJANTÓW
"Policjant, który mi pomógł"
Dzieciństwo
Niebieska Linia
Zielona Strefa

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Wysoka prędkość i ciężkie warunki to podwójne zagrożenie na drodze – policjanci nie pozwalają na zbyt szybka jazdę

  Lubuscy policjanci ruchu drogowego od samego rana prowadzą działania „Prędkość”, podczas których eliminują piratów drogowych i tym samym zapewniają bezpieczeństwo podróżnym. Przy aktualnie panujących trudnych warunkach pogodowych, zbyt szybka jazda podwaja zagrożenie na drogach. Nie pozwalają na to mundurowi, którzy wobec nieodpowiedzialnych kierowców wyciągają poważne konsekwencje.

 2. Na drodze stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo. Są skutecznie eliminowani przez lubuskich policjantów

  Lubuscy policjanci nieustannie, każdego dnia toczą walkę z piratami drogowymi, którzy sieją nie tylko strach ale i stwarzają niebezpieczne sytuacje na drogach. Policjanci regularnie eliminują ich z dróg, jednak wciąż pojawiają się kolejni, którzy nie licząc się z czyimś życiem, pędzą na złamanie karku. Szaleńcze szarże tych nieodpowiedzialnych zmotoryzowanych coraz częściej nie uchodzą im płazem. Wszystko to za sprawą nagrań z prywatnych kamer samochodowych, które trafiają na skrzynkę Lubuskiej Policji. Ich właściciele byli świadkami mrożących krew w żyłach drogowych ekscesów, które o mało nie zakończyły się tragedią. Publikujemy je ku przestrodze ale i wysyłamy wyraźny sygnał, że lubuscy policjanci nie będą stosować taryfy ulgowej wobec tych zmotoryzowanych.

 3. Wzmożone kontrole drogowe w związku z zimowymi feriami 2023

  Kontrole autokarów dowożących uczniów do szkół oraz tych zabierających młodzież na wycieczki, zaplanowane wzmożone kontrole na drogach, w związku z oczekiwanym natężeniem ruchu – już wkrótce ruszają tak długo oczekiwane przez uczniów zimowe ferie. Pamiętajmy podczas wyjazdów, że najważniejsze w podróży jest bezpieczeństwo. Auto powinno być przygotowane do drogi, kierujący wypoczęty, zaplanowana trasa oraz wyjazd zaplanowany wcześniej by nie było pospiechu.

 4. Trudne warunki drogowe – bądź widoczny! Bądź bezpieczny!

  Deszczowa aura oraz zmrok panujący w momencie zwiększonego ruchu, kiedy docieramy do szkół czy pracy sprzyja zdarzeniom drogowym. W szczególności są one niebezpieczne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. To oni najczęściej odnoszą obrażenia podczas takich zdarzeń. Dlatego tak ważnym jest, aby być widocznym. Pamiętajmy, że warto nosić elementy odblaskowe, one mogą uratować nasze życie.

 5. Mniej wypadków, ofiar, rannych – na lubuskich drogach najbezpieczniej w historii

  Mówimy to wprost, bez ogródek – kolejny rok na lubuskich drogach był najbezpieczniejszy dla zmotoryzowanych i pieszych od lat. Jak zatem krystalizowało się to bezpieczeństwo? Otóż w 499 wypadkach zginęły 63 osoby, a 580 zostało rannych. Tak bezpiecznie nie było jeszcze nigdy. Wystarczy przypomnieć, że w 2003 roku na lubuskich arteriach komunikacyjnych życie traciło nawet 180 osób. To pokazuje jak profesjonalna służba policjantów ruchu drogowego, połączona z rozwojem infrastruktury drogowej, przekłada się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu na drogach.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych
Powrót na górę strony