Potrącenie dziecka na jednym ze świebodzińskich osiedli
Do potrącenia 9-latka doszło na jednym ze świebodzińskich osiedli. Chłopiec trafił do szpitala, jednak okazało się szczęśliwie, że nie odniósł obrażeń i mógł wrócić do domu. Pamiętajmy, aby zachować ostrożność, szczególnie teraz w wakacje. Ruch pieszych, dzieci, może być wzmożony. Ostrożność zachować powinny obie strony. Zarówno kierujący, jak i piesi.
Zdarzenia drogowe, szczególnie te niebezpieczne, w których są osoby poszkodowane, to nie tylko drogi gdzie poruszamy się z większą prędkością, jak autostrady, drogi ekspresowe, wojewódzkie czy krajowe, to również zdarzenia w samym mieście. Przyczyn może być bardzo dużo. To przykładowo wielokrotnie mylone z przekroczeniem prędkości – jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze. Nie tylko oznacza to warunki pogodowe, które powodują, że droga jest ślizga, to również natężenie ruchu. W warunkach miejskich należy zwracać uwagę na ruch pieszych, osoby włączające się do ruchu z posesji, miejsc parkingowych. Zdarzyć się może również, że kierujący zostanie oślepiony przez ostre słońce i wyjedzie na skrzyżowaniu, mimo iż nie powinien. Ważna jest zasada ograniczonego zaufania. To, że my widzimy kierującego, nie jest równoznaczne z tym, że on widzi nas. Dotyczy to zarówno relacji pieszy – kierujący, jak i kierujący – kierujący.
Szczególna ostrożność należy zachować również na osiedlach mieszkalnych, szczególnie teraz w okresie letnim, kiedy zamknięte są szkoły i poruszać się tam może dużo młodzieży.
Prawdopodobnie nieuwaga była przyczyną niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia, które miało miejsce na jednym z osiedli w Świebodzinie. W miejscu, w którym dozwolony jest zarówno ruch pieszych jak i pojazdów na deskorolce siedział 9-letni chłopczyk. Wykonująca manewr skrętu 39-letnia kierująca nie zauważyła dziecka i doszło do jego potrącenia. Chłopiec trafił do szpitala, jednakże szczęśliwie nie odniósł on obrażeń i wrócił do domu. Kierującą została ukarana mandatem karnym. Pamiętajmy, o zachowaniu ostrożności, ale również, aby uczulać dzieci, by zwracały uwagę na jadące pojazdy i zachowały jak największą ostrożność. Bez względu na to, kto jest „winny” to piesi w zdarzeniach drogowych narażeni są na największe, bo zdrowotne konsekwencje.