Aktualności

Nieuczciwy kurier ukradł biżuterię wartą ponad 13 tysięcy złotych – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 05.07.2024

Miał dostarczać towar do sklepu – część zdecydował się zabrać. Nieuczciwy kurier ukradł biżuterię o wartości co najmniej 13 tysięcy złotych. Usiłował tłumaczyć się tym, że „paczka w systemie widniała jako dostarczona – no to ją sobie zabrał”. Towar usiłował sprzedawać w sieci, ten jednak był produkowany tylko pod jedną sieć sklepów i rozpoznali ja sprzedawcy. Po sprawdzeniu braków w systemie sprawę zgłosili świebodzińskiej policji.

Zgłoszenia przestępstw nie zawsze następują krótko po ich zdarzeniu. Czasem nim osoba poszkodowana zorientuje się, że padła ofiarom przestępstwa, może minąć długi czas. Ma to miejsce najczęściej w przypadkach kiedy dłuższy czas nie ma nas w jakimś miejscu (na przykład kiedy przez okres zimowy nie sprawdzaliśmy domku letniskowego) lub jeśli obracamy dużą ilością mienia (na przykład w sklepie).

Drugi przypadek, niedawno, miał miejsce na terenie Świebodzina. W jednym ze sklepów zwrócono uwagę, iż w sieci sprzedawana jest biżuteria, która jest w ich ofercie. Jej marka utworzona została na potrzeby danej sieci, więc sprzedawana jest tylko w ich sklepie. Jednocześnie odkryto brak części towaru, który niedawno trafić miał do sklepu. Kwota strat sięgała ponad trzynaście tysięcy złotych. Przedstawiciel sklepu natychmiast zgłosił sytuację świebodzińskiej Policji. Na miejscu przyjęto zawiadomienie i funkcjonariusze z Wydziałów Dochodzeniowo – Śledczego oraz Kryminalnego rozpoczęli działania. W ich wyniku udało się zatrzymać podejrzewanego o kradzież mężczyznę. Był to dostawca, który w trakcie dowożenia towaru zabrał jedną z paczek, a następnie próbował sprzedać w sieci jej zawartość. Znaczną część towaru udało się odzyskać. Nieuczciwy „kurier”, usiłował tłumaczyć się, że paczka widniała w systemie jako doręczona, to ją sobie zabrał.

Mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży (artykuł 278 Kodeksu Karnego). 36-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Powrót na górę strony