Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie w walce z problemem uzależnienia od alkoholu

Data publikacji 21.11.2022

Kierujący po spożyciu alkoholu zatrzymany w sobotni poranek podczas wspólnych działań Policji oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świebodzinie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Dzielnicowi oraz Pracownicy Komisji kontrolowali stan trzeźwości na ulicach Świebodzina, jednocześnie propagując informacje, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku, gdy ktoś ma problemy z alkoholem. Takie działania nie tylko eliminują zagrożenie z dróg, ale mogą pomóc wielu osobom, których dotknął ten problem.

Wszelkiego rodzaju uzależnienia odbijają się nie tylko na samym uzależnionym, ale również wpływają na życie jego najbliższych. Część osób nie wie, gdzie lub też wstydzi się zgłosić po pomoc. Dlatego też wspólne działania świebodzińskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, dzielnicowych oraz pracowników Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych mają tak duże znaczenie. Działania potocznie zwane „Trzeźwym Porankiem” polegające na kontroli dużej ilości kierujących pod kątem stanu trzeźwości, nie tylko mają na celu wyeliminowanie zagrożenia w ruchu drogowym, jakie stanowią osoby wsiadające za kierownicę po spożyciu alkoholu, ale również do wielu osób dotrze informacja o tym, gdzie szukać pomocy jeśli my, lub ktoś z najbliższej rodziny ma z tym problem. Rozmowa i takie działania mogą też wpłynąć na decyzję o tym, by jednak przemóc się i zwrócić się po pomoc.
W sobotę, 19 listopada, podczas wspólnych działań przebadano blisko 220 osób. Jeden z kierujących, 45-latek poruszający się pojazdem VW Golf, miał blisko pół promila alkoholu. Jego uprawnienia zostały zatrzymane i sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Świebodzinie. Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownice pojazdu pod wpływem alkoholu nie tylko jest łamaniem prawa, ale również stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym kierującego i pasażerów pojazdu, którego kierowca był na „podwójnym gazie”.

  • Policjanci wraz z pracownikami w kamizelkach z Gminy prowadzą działania na drodze przy pojazdach
  • Policjanci wraz z pracownikami w kamizelkach z Gminy prowadzą działania na drodze przy pojazdach
Powrót na górę strony