Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz zaginiona osoba odnaleziona na czas dzięki wspólnemu wysiłkowi!

Data publikacji 07.11.2022

Pozyskana informacja od ludzi, podjęcie tropu przez wyspecjalizowanego psa cywilnej grupy poszukiwawczej, charakterystyczny ślad obuwia ujawniony przez policjanta, nadający dalszy kierunek poszukiwań, dron w krótkim czasie sprawdzający duży, trudny do przeszukania dla ludzi obszar, ochotnicy ze Straży Pożarnych oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeszukujący kolejne obszary, oraz internauci i portale prasowe udostępniające informacje o zaginięciu – efektem tej współpracy jest kolejna odnaleziona na czas zaginiona osoba. Dziękujemy wszystkim za pomoc i współpracę.

Podczas działań alarmowych, gdzie liczy się czas z powodu zagrożenia dla ludzkiego zdrowia i życia, bardzo ważnym elementem jest współpraca. Zorganizowane działania wszystkich obecnych na miejscu służb, odpowiednio koordynowane, są najskuteczniejszą metodą, by odnaleźć osobę i uratować życie. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy niskie temperatury, szczególnie w nocy, mogą doprowadzić do wychłodzenia organizmu.

Policjanci uzyskali informację, że zaginiona w sobotę, 5 listopada, kobieta widziana była blisko 20 kilometrów od miejsca zamieszkania, w pobliżu miejscowości Kije. Na miejscu pies tropiący z Cywilnej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej ze Zbąszynka podjął trop kobiety, jednakże w pewnym momencie został on zgubiony. Podczas sprawdzania terenu w miejscu urwania się tropu, detektyw z Wydziału Kryminalnego świebodzińskiej Komendy Policji zauważył charakterystyczny odcisk buta, odpowiadające obuwiu, jakie miała mieć zaginiona. W kierunku, w który skierowany był ślad, wysłano drona. Obsługujący go Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim w krótkim czasie przeszukali bardzo duży, trudny leśny teren, na którym z powodu zmroku poszukiwania prowadzone przez ludzi, byłyby w praktyce niemożliwe. Operatorzy po chwili odnaleźli zaginioną kobietę w lesie. W tym kierunku natychmiast udali się świebodzińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na quadzie. Kobieta zmarznięta, jednakże w dobrej kondycji,  po przetransportowaniu do najbliższej drogi, została przekazana pogotowiu ratunkowemu.

Sobotni alarm w jednostce Policji w Świebodzinie ponownie pokazał, że współpraca wszystkich służb stoi na bardzo wysokim poziomie i sprawdza się. Po zgłoszeniu o zaginięciu 38-latki rozpoczęły się wielotorowe działania. Policjanci z Wydziału Kryminalnego sprawdzali hipotezy związane z zaginięciem, a policjanci z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego sprawdzali miejsce zamieszkania, oraz pobliski rejon. W tym czasie funkcjonariusze z całej jednostki w trybie alarmowym zjeżdżali do jednostki. Na miejsce ściągnięto również wsparcie z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim z dronem. Jak zawsze profesjonalizmem i odpowiedzialnością wykazali się Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jarogniewic, Rzeczycy, Glińska, Rusinowa, Niekarzyna oraz Cywilna grupa Poszukiwawczo – Ratownicza ze Zbąszynka. Ci ludzie, wolny sobotni dzień i wieczór poświęcili służbie i osobie w potrzebie, za co należy się im szacunek. Również wielu internautów oraz portali prasowych udostępniało informację o zaginięciu, co ogromnie wpływa na możliwości uzyskiwania informacji i odnalezienie na czas zaginionych osób. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają nas w działaniach, ponieważ mają swój wpływ na ratowanie ludzkiego życia.

Film Video_DRON.mp4

Pobierz plik Video_DRON.mp4 (format mp4 - rozmiar 20.12 MB)

Pliki do pobrania

  • 1.14 KB
  • 717 KB
Powrót na górę strony