Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W TRUDNEJ SYTUACJI ZWRÓCIŁ SIĘ O POMOC DO POLICJANTÓW… NIE ZAWIÓDŁ SIĘ

Data publikacji 23.09.2022

16-latek z Ukrainy podróżował z Magdeburga do Warszawy na zawody sportowe. Podczas postoju w Świebodzinie autokar odjechał bez niego, wraz z jego wszystkimi rzeczami. O pomoc zwrócił się do przejeżdżającego patrolu policji. Nie zawiódł się… pomogli mu zarówno w dotarciu do Warszawy jak i w odzyskaniu jego rzeczy. Bo na pierwszym miejscu zawsze jest człowiek.

Policyjne interwencje to nie tylko przestępstwa czy wykroczenia. Kiedy życie stawia nas w trudnej sytuacji, to o pomoc zazwyczaj zwracamy się właśnie do policji. Takie zaufanie cieszy. Jeszcze bardziej, jeśli w naszej mocy jest możliwość rozwiązania tego problemu.
W czwartek /22 września/ w Świebodzinie późnych godzinach wieczornych do patrolujących miasto policjantów podszedł młody, 16-letni chłopak komunikujący się po angielsku. Powiedział, że podróżuje z Magdeburga do Warszawy na zawody sportowe. Podczas postoju w Świebodzinie wysiadł i udał się na stację. Kiedy wrócił, okazało się, że autokar odjechał bez niego, zabierając wszystkie jego bagaże. Policjanci skontaktowali się z dyspozytorem przewoźnika. Niestety pojazd zdążył przejechać już około 100 kilometrów. Przewoźnik miał tam tylko przystanek, na którym wsiadają i wysiadają pasażerowie, więc nie sprawdzano liczby podróżnych. Policjanci nawiązali kontakt z kolegami z Komendy Rejonowej Warszawa III i ci odebrali od kierowcy bagaże, które po dotarciu nastolatek odbierze. Młodego sportowca zabrali na świebodzińską komendę, gdzie mógł odpocząć i coś zjeść czekając na pociąg, którym pojechał do Warszawy. Z uzyskanych rano informacji, wynika, że dalsza podróż przebiegła bez niespodzianek i odzyskał swoje rzeczy. Dzięki temu będzie mógł spokojnie uczestniczyć w zaplanowanych zawodach sportowych.
Powrót na górę strony