Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania: Bezpieczna droga do szkoły!

Data publikacji 31.08.2022

Pierwszy dzień szkoły jest ważnym dniem dla każdego ucznia i rodzica. Po wakacyjnym odpoczynku trzeba nauczyć się lub powrócić do codziennego chodzenia/dowożenia do szkoły, nauki i skupienia. Policjanci w najbliższych dniach prowadzić będą działania Bezpieczna droga do szkoły, które mają na celu czuwanie nad bezpieczeństwem w rejonach szkół, szczególnie w tych pierwszych dniach, kiedy przyzwyczajamy się do nowej sytuacji.

Pierwszy dzień szkoły jest ważnym dniem dla wszystkich uczniów i rodziców. Rozpoczyna się kolejny rok ich edukacji. Po długiej przerwie ponownie trzeba przestawić się z zabawy i wypoczynku na skupienie i naukę. Są to nowe wyzwania, znajomości, ale też powrót do rzeczywistości, w której w różnych warunkach do tej szkoły trzeba dotrzeć. Zwiększony ruch w rejonie szkół, zarówno pieszy jak i pojazdów. Pośpiech wynikający z ponownego wdrażania codziennej rutyny dotarcia/dowiezienia do szkoły i powrotu z niej. Część osób zestresowana, zamyślona lub wystraszona może popełniać podczas tej drogi błędy. One z kolei doprowadzić mogą do tragicznych zdarzeń. Szczególnie, że dla wielu to będzie pierwszy raz jak idą do szkoły, lub pierwszy raz kiedy zmierzają do niej sami. Zdarzenia zwiazane z zagrożeniami drogowymi, jak np. nieprawidowe parkowanie, szczególnie w rejonie przejsć dla pieszych można zgłaszać poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dlatego też w rejonach szkół zwiększona będzie liczba patroli. Są to coroczne działania pod nazwą Bezpieczna droga do szkoły. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem w ruchu, dyscyplinować kierujących, szczególnie tych, którzy swoim zachowaniem mogą stwarzać zagrożenie. Równocześnie wielu policyjnych profilaktyków w najbliższych tygodniach będzie prowadzić działania w szkołach i przedszkolach mających na celu przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się.

Powrót na górę strony