Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pośpiech i rutyna prowadzi do tragedii. Zatrzymaj się, rozejrzyj i żyj!

Data publikacji 12.08.2022

W czasie wakacji na drogach panuje wzmożony ruch pojazdów, zmierzających w różnie miejsca letniego wypoczynku. O bezpieczeństwo podróżnych dbają policjanci, którzy pomagają im unikać zagrożeń. Te bez wątpienia mogą wystąpić na przejazdach kolejowych, gdy kierowcy zapomną o ostrożności. Dlatego też, świebodzińska drogówka, wykorzystując drona, kontrolowała zachowania kierowców w tych miejscach. Funkcjonariusze przestrzegali podróżnych przed pośpiechem i rutyną.

Pośpiech i rutyna na drogach zawsze prowadzi do tragedii. Szczególnie w rejonach przejazdów kolejowych, gdzie w przypadku zderzenia samochodu z pociągiem, podróżni nie mają żadnych szans. Dlatego też, WŁĄCZ MYŚLENIE! Kierowca przed wjazdem na przejazd kolejowy jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności, poruszania z prędkością umożliwiającą zatrzymanie pojazdu w bezpiecznym miejscu, a przedewszystkim do stosowania się do znaków drogowych. Pamiętaj, że w sytuacji zagrogrożenia życia i zdrowia należy jak najszybciej opuścić pojazd wraz z pasażerami. Kiedy dojdzie do wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia, zadzwoń pod numer 112 i podaj numer skrzyżowania, który znajduje się na żółtej naklejce na elementach infrastruktury kolejowej. Nieprawidłowości lub niestrzeżpone przejazdy kolejowe można zgłaszać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W środę (10 sierpnia) na terenie powiatu Świebodzińskiego zostały przeprowadzone działania policjantów drogówki, do których użyto drona. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie reagowali na nieprawidłowe zachowania kierowców w rejonach przejazdów kolejowych. Szczególną uwagę zwracano na wykroczenia polegające na wyprzedzaniu na przejazdach oraz niestosowaniu się do znaku STOP. Policjanci podczas kontroli drogowych każdorazowo zwracali kierowcom uwagę na to, jak niebezpieczne jest bagatelizowanie przepisów ruchu drogowego na przejazdach kolejowych.

 

  • radiowóz droga przejazd kolejowy wraz ze znakami
  • policjant z dronem
  • szlaban przy przejeździe kolejowym
  • policjant sprawdzający prawo jazdy
  • droga ze znakiem przejazd kolejowy
  • policjant trzymający zdjęcie ze zderzenia pociągu z pojazdem
  • kierujący pojazdem podpisujący mandat
  • policjant nadający kierunek jazdy dla pojazdu zatrzymywanego do kontroli
  • dron
Powrót na górę strony