Aktualności

Rowerowy patrol z wizytą na rowerowych półkoloniach

Data publikacji 21.07.2022

Rowerowy patrol dzielnicowych odwiedził półkolonie młodych rowerzystów. Z młodymi cyklistami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w czasie wakacji, i to nie tylko na drodze. Jak być bezpiecznym w sieci, czym jest hejt, jak poruszać się bezpiecznie pieszo, hulajnogą czy rowerem, a także jak zachowywać się nad wodą. Ci młodzi ludzie to wszystko wiedzą!

Bezpieczeństwo podczas wakacji to podstawa. Nawet podczas najlepszej zabawy należy być ostrożnym, ponieważ wypadek nie tylko może pokrzyżować nam wakacyjne plany, ale mieć konsekwencje na całe życie. Dlatego świebodzińscy policjanci odwiedzają kolonie, półkolonie gdzie nie tylko kontrolują wraz z Państwową Inspekcją Sanitarną warunki, w jakich wypoczywają dzieci, ale również rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie.
Jedną z ciekawych form półkolonii w Świebodzinie była ta rowerowa. Dzieci aktywnie spędzały czas na rowerach, zwiedzając różne ciekawe miejsca. W związku z tym, na spotkanie z nimi nie mógł przyjechać inny patrol niż rowerowy. Dwóch Dzielnicowych ze Świebodzina, którzy regularnie mają patrole rowerowe w Świebodzinie, na których między innymi kontrolują parki, skwery oraz rejony gdzie mogą spacerować ludzie, odwiedziło młodych rowerzystów. W trakcie spotkania rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, ale nie tylko. Przekazywane informacje dotyczą bezpiecznego poruszania się pieszo, rowerami czy na hulajnogach, ale również rozmawiano o cyberzagrożeniach i hejcie w sieci. Przyjemne spotkanie zakończyło się sporymi uśmiechami po obu stronach.

  • Policjanci i dzieci na tle figury Jezusa, obok rowery
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi, w tle rowery
  • Policjanci i dzieci, obok rowery
Powrót na górę strony