Aktualności

Podejrzani o włamanie w kilka godzin po zdarzeniu trafili do policyjnej celi

Data publikacji 18.07.2022

Włamali się do mieszkania, podważając roletę i wpychając okno, w czasie gdy w środku spali mieszkańcy. Skierowani na miejsce policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego błyskawicznie, w przeciągu kilku godzin ustalili i zatrzymali podejrzanych o to 3 młodych mieszkańców powiatu świebodzińskiego. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Włamania, kradzieże z włamaniem należą do jednych z bardziej uciążliwych społecznie przestępstw. Strach o pozostawiony dom i mienie w nim, na które pracujemy ciężko każdego dnia, nie powinien nam towarzyszyć w pracy czy podczas wyjazdów. Szczególnie teraz, w okresie wakacyjnym, kiedy chcemy odpocząć na urlopie. Dlatego też policjanci priorytetowo traktują tego typu zdarzenia. Świebodzińscy funkcjonariusze po raz kolejny mogą pochwalić się sukcesem na polu ustalenia oraz zatrzymania sprawców tego typu przestępstw.
W nocy ze środy na czwartek (13/14 lipca) doszło do włamania do jednego z mieszkań an terenie Świebodzina. Sprawcy po podważeniu rolety i wepchnięciu okna dostali się do mieszkania, w którym w tym czasie spali mieszkańcy. Złodzieje weszli tylko do jednego z pokoi i skradli stamtąd rzeczy osobiste oraz gotówkę. Rano, kiedy mieszkańcy zauważyli uszkodzenia, zgłosili sprawę policji. Rozpytanie pozwoliło ustalić, że w okolicy domu kręciło się trzech młodych mężczyzn. Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, którzy w zdecydowanej większości „obsługują” większość interwencji mają doskonałe rozpoznanie wśród osób, które mogą dopuścić się takich przestępstw. Krótki opis wystarczył patrolowcom. W krótkim czasie zatrzymali oni dwójkę podejrzanych i odzyskali część skradzionego mienia, które zostało ukryte w krzakach w innej części miasta. Trzeci wolnością cieszył się tylko kilka godzin dłużej. Ten sam patrol zatrzymał go w godzinach popołudniowych. Troje młodych mężczyzn, w wieku od 18 do 20 lat jest pomimo młodego wieku doskonale znanych lokalnym policjantom z wielu interwencji. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalnym działaniom policjantów z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Powrót na górę strony