Aktualności

Ukradł piłę i… dał ją do naprawy

Data publikacji 27.05.2022

Kradzieże wyposażenia albo narzędzi z przydomowych ogródków czy też garaży są uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego też błyskawiczne, w dobę od zgłoszenia, ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży piły, oraz jej odzyskanie przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zasługuje na wyróżnienie. Złodziej, po kradzieży dał sprzęt do zakładu zajmującego się naprawą i konserwacją tego typu narzędzi.

Kradzież mienia, w tym narzędzi wykorzystywanych na co dzień w gospodarstwie domowym jest dla wszystkich uciążliwa. Nie jednokrotnie oznacza to zmianę planów wynikającą z braku narzędzi do wykonania prac, a także konieczność zakupu nowego i… nerwy. Dlatego też tak istotnym jest wykrywanie i zatrzymanie sprawców takich zdarzeń.

W jednej z miejscowości na terenie Gminy Szczaniec doszło do kradzieży piły z otwartego garażu. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie dzień po zgłoszeniu sprawca był już ustalony i zatrzymany, a utracone mienie odzyskane. Jak się okazało, piła trafiła nawet na „konserwację” do zakładu zajmującego się naprawą tego typu narzędzi w innym powiecie. Kradzież mienia, w tym przypadku piły o wartości około 800 zł jest przestępstwem. Za ten czyn, 25-letniemu mieszkańcowi powiatu świebodzińskiego grozi kara pozbawienia wolności od w wymiarze od 6 miesięcy do nawet 5-lat. Przede wszystkim jednak utracony sprzęt wrócił w ręce prawowitego właściciela, a zatrzymanie sprawcy zapobiegnie popełnianiu przez niego kolejnych przestępstw.

 

Powrót na górę strony