Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zachowaj ostrożność i nie daj się okraść w tłumie!

Data publikacji 29.10.2021

W miejscach, gdzie zgromadzi się dużo ludzi, pojawiają się również osoby, które będą chciały wykorzystać sytuację i nas okraść. Widoczne w kieszeni lub otwartej torebce telefony i portfele stają się łatwym łupem. Szczególnie jeśli niezachowany czujności. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających nekropolie, nie tylko w kwestiach związanych z dojazdem, ale również przy i na samych cmentarzach.

Wszystkich Świętych to odwiedziny przy grobach bliskich. Święto to, kojarzone jest również z ogólnopolską akcją Policji pod nazwą „Znicz”. Działania te skupiają się w dużej mierze na kwestiach związanych z ruchem drogowym, zapewnieniu bezpieczeństwa oraz jego upłynnianiu. Ruch ten zaczyna się jeszcze przed samym świętem, ponieważ ludzie sprzątają groby bliskich oraz szykują się na przyjazd bliskich. Znacznie więcej pojazdów i pieszych jest również w rejonie marketów, ponieważ w okresie świątecznym większość sklepów będzie zamknięta. Takie sytuacje stwarzają jednak nie tylko zagrożenia związane z ruchem drogowym. W tłumie z okazji mogą spróbować skorzystać złodzieje. W związku z tym w rejonach sklepów i nekropoli będą poruszać się patrole policji. Będą to zarówno umundurowani policjanci jak i Ci ubrani po cywilnemu. Samemu jednak również należy zachować czujność. Niestety wielokrotnie ludzie sami tworzą okazje dla złodziei. Przede wszystkim pamiętajmy o kilku podstawowych rzeczach:

 - Nie pozostawiajmy torebek czy saszetek na ławkach, starajmy się je mieć stale przy sobie. Chwila nieuwagi wystarczy, by ktoś ją zabrał.

 - Zamykajmy kieszenie, w których trzymamy portfele, telefony lub kluczyki od auta. W miejscach, gdzie jest dużo ludzie łatwo niestety o wyciągnięcie takich przedmiotów z kieszeni.

 - Upewnijmy się, iż zabraliśmy kartę z bankomatu czy z lady w sklepie, dokładnie schowaliśmy portfel, zamknęliśmy drzwi od pojazdu. Pośpiech często jest przyczyną pozostawienia cennych rzeczy, które ktoś nieuczciwy może przywłaszczyć.

  • Kobieta kuca przy grobie, za jej plecami jest ławka na której stoi torebka. Z boku nadchodzi mężczyzna w kapturze.
  • Cmentarz. Zbliżenie na ławkę, na której stoi otwarta torebka. Mężczyzna przechodzący wkłada rękę i wyciąga portfel.
  • Mężczyzna odchodzi od ławki na cmentarzu na której stoi torebka i chowa do kieszeni damski portfel.
  • Kobieta stoi przy grobie i pochyla się by postawić znicz. Przechodzący zakapturzony człowiek wkłada jej rękę do kieszeni.
  • Zbliżenie na rękę mężczyzny, która z kieszeni kurtki kobiety stojącej przy grobie wyciąga portfel.
  • Mężczyzna odchodzi z portfelem wyciągniętym z kurtki kobiety pochylającej się nad grobem.
  • Parking przy markecie, kobieta pakuje zakupy z wózka do bagażnika, część niesie na tylne siedzenie auta. W wózku stoi jej torebka.
  • Przechodzący człowiek z otwartej torebki wyciąga portfel. Torebka stoi w wózku. Sytuacja na parkingu marketu.
  • Parking marketu, zbliżenie na wózek, i rękę z damskim portfelem, który mężczyzna chowa do kieszeni.
Powrót na górę strony