Aktualności

Rodzinny Rajd Rowerowy w Gminie Szczaniec

Data publikacji 13.09.2021

IV Rodzinny Rajd Rowerowy w Gminie Szczaniec przebiegał pod znakiem wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wręczono medale oraz nagrody szkolnym zwycięzcom konkursu wiedzy o bezpieczeństwie. Policjanci nie tylko zabezpieczyli wydarzenie, ale również wzięli w nim czynny udział. Między innymi wśród uczestników jechał Komendant Powiatowy Policji w Świebodzinie oraz rowerowy patrol.

W sobotę, 11 września na terenie Gminy Szczaniec został zorganizowany po raz czwarty Rodzinny Rajd Rowerowy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie oraz Posterunku Policji w Zbąszynku, nie tylko zabezpieczyli to wydarzenie, ale również wzięli czynny udział w nim samy oraz w jego organizacji.

Rowerzysta należy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia to oni są narażeni na najpoważniejsze konsekwencje zdrowotne. Dlatego też ważne jest, aby byli świadomi przepisów, których celem jest zapewnienie im bezpieczeństwa. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie Policjanci ze  Świebodzina przygotowali, oraz przeprowadzili w szkołach w Szczańcu, oraz Smardzewie serię „pogadanek” i… test. Jego najważniejszym zadaniem było w ciekawej formie przekazać wiedzę najmłodszym, ale również wyłonić w każdej ze szkół troje zwycięzców. Czyli osoby, które o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wiedzą najwięcej. Podczas rajdu, w którym udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Świebodzinie młodszy inspektor Marek Kozanecki, przeprowadzony był przez aspiranta sztabowego Daniela Sokołowskiego pokaz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zabezpieczeniu rajdu oprócz funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego udział wzięli dzielnicowi z Posterunku Policji w Zbąszynku. Był to patrol rowerowy, który poruszał się wśród uczestników rajdu. Na jego czele jechał sierżant sztabowy Filip Pendrak, który zdobył tytuł Mistrza Polski w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Policjantów. W trakcie festynu kończącego rajd uczestnicy mogli, między innymi sprawdzić działanie alko gogli, obejrzeć wyposażenie radiowozów a zwycięzcom konkursu z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wręczono medale i nagrody.

 

  • Komendant w stroju rowerzysty stoi przy maszynie do losowania przerobionej z roweru.  Na przednim kole urządzenia są pomiędzy szprychami wypisane kwoty.
  • Na poboczu asfaltowym stoją rowery, w tle rozmazane twarze osób stojące w kolejce do maszyny losującej.
  • Na tle drzwi radiowozu dłoń trzyma trzy medale: złoty, srebrny i brązowy z napisami odpowiednio 1,2 i 3.
  • Rewers medali trzymanych w dłoni na tle radiowozu.
  • Mężczyzna w czarnej koszulce klęczy na czerwonej macie. Przed nim leży manekin. Mężczyzna trzyma mikrofon i tłumaczy zasady prowadzenia resuscytacji.
  • Na tle radiowozu policjant w stroju rowerzysty policyjnego pomaga dziecku przy rowerze.
Powrót na górę strony