Aktualności

Parki, place zabaw, stadiony pod wzmożoną kontrolą w okresie wakacyjnym

Data publikacji 09.06.2021

Park, plac zabaw, skatepark, stadion… to miejsca przeznaczone do spacerowania zabawy lub uprawiania sportu, a nie miejsca gdzie pije się, odurza lub załatwia potrzeby fizjologiczne. W związku z okresem wakacyjnym, kiedy coraz więcej osób korzysta z takich miejsc dla bezpieczeństwa będą tam wzmożone patrole policyjne. Podczas jednego z nich zatrzymano aż cztery osoby posiadające środki odurzające. Część z nich paliła je właśnie na stadionie i w parku…

Park miejski, stadion, skatepark lub plac zabaw to miejsca, gdzie spacerują rodzice z dziećmi, bawią się dzieci lub zbiera się młodzież i uprawia się sport. Nie powinno się tam pić lub w inny sposób odurzać. Przede wszystkim nie jest to bar ani miejsce, gdzie powinniśmy się załatwiać. Przez to wiele takich miejsc może stać się niedostępnych dla ludzi, którzy w innych okolicznościach chętnie by się tam wybrali. Może też źle wpływać (demoralizować) dzieci i młodzież. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim. W związku z pogodą oraz większą ilością czasu wolnego, spowodowanego wakacjami oraz urlopami, takie miejscach przyciągają więcej osób. Aby czuli się oni bezpiecznie, i aby te miejsca mogły spełniać rolę, do jakiej były przeznaczone, kontrolują je patrole policyjne, w tym piesze oraz przewodnicy z psami.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Kryminalnego świebodzińskiej Komendy Powiatowej Policji w ciągu jednego dnia zatrzymali cztery osoby w związku z posiadaniem środków odurzających. Byli to młodzi mężczyźni w wieku od 25 do 34 lat. Funkcjonariusze między innymi, podczas patrolu wyczuli zapach palonych środków odurzających na stadionie oraz w jednym z parków miejskich. Wszyscy czterej mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem w związku z artykułem 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.