„Pseudokasyna” likwidowane przez Lubuską Policję i Krajową Administrację Skarbową. Setki tysięcy złotych kary dla właścicieli
Kolejne, zakończony sukcesem, przykłady współpracy lubuskich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. W Iłowej policjanci zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier, a w Świebodzinie pięć kolejnych. Realizacje funkcjonariuszy to kolejne przykłady skuteczności służb w walce z nielegalnym hazardem. Właściciele automatów muszą liczyć się z wysokimi karami, sięgającymi setek tysięcy złotych.
W czwartek (13 lutego) żagańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali lokal znajdujący się w Iłowej, który miał działać niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Efektem wspólnych działań funkcjonariuszy było zamknięcie jednego lokalu, gdzie znajdowały się trzy automaty do nielegalnych gier. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili eksperymenty procesowe na maszynach, a następnie zabezpieczyli działające automaty.
Z kolei w sobotę (15 lutego) świebodzińscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej weszli do jednego z lokali w Świebodzinie. Tam, podobnie jak w Iłowej, ujawniono kolejne, nielegalne automaty do gier hazardowych. Po przeprowadzonych czynnościach procesowych funkcjonariusze zabezpieczyli pięć takich maszyn. Te docelowo trafią Lubuskiego Urzędu Celno - Skarbowego, który to będzie prowadził postępowanie w sprawie.
Właściciele „pseudokasyn” i nielegalnych automatów do gier mogą się liczyć z wysokimi karami pieniężnymi - za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tysięcy złotych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.
Źródło: sierżant sztabowy Aleksandra Jaszczuk
Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu
młodszy aspirant Marcin Ruciński
Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie