Skuteczni w zwalczaniu drogowych zagrożeń
Przyzwyczajenie, chęć i potrzeba kierowania samochodem, często jest tak duża, że przysłania argumenty zakazujące nam prowadzić pojazd. Podczas minionego weekendu świebodzińscy policjanci zatrzymali kolejnych kierowców na zakazie i po alkoholu.
W sobotę /25.04/ na drodze Ługów – Lubrza policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej 55 letniego kierowcę Peugeota, który kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu 0,23 promila. Tuż po południu w gm. Szczaniec doszło do kolizji drogowej dostawczego Citroena z osobowym Fordem. Uczestnicy byli trzeźwi i na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak jeden z kierowców przeoczył, o trzy lata, termin ważności prawa jazdy, co skutkowało traktowaniem go jako osoby bez uprawnień. Otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Policjanci zatrzymali również, nieważny dokument. Jeszcze tego samego dnia, policjanci drogówki, zatrzymali kolejnego kierowcę z promilami w organizmie. Tym razem kierujący Fordem w rejonie Ługowa, prowadził auto mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.
W niedzielę /26.04/ policjanci kontrolujący prędkość pojazdów w m. Szczaniec, zatrzymali do kontroli drogowej 38 latka, który jadąc autem przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie kontroli wyszło, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za niestosowanie się do tego zakazu odpowie przed sądem. Wyobraźni nie zabrakło również dwudziestolatkowi, który kierując Oplem, z dużą prędkością przejechał ul. Młyńską w Świebodzinie, tuż obok patrolu Policji. Po zatrzymaniu okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami a na dodatek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Pamiętajmy! Wypity alkohol, orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów czy brak uprawnień do kierowania, kategorycznie eliminują nas z grona kierowców. Osoby, które mimo przeciwwskazań wsiądą za kierownicę i pojadą, musza liczyć się z konsekwencjami prawnymi takiego czynu. Powinny mieć również świadomość, że w przypadku spowodowania wypadku konsekwencje będą o wiele bardziej poważne, nie wyłączając kary pozbawienia wolności.